Otwórz serce
Spotkania

Spotkania

indywidualne dni skupienia

Jeśli pragniesz ciszy i przestrzeni, by zanurzyć się w Słowie i spotkaniu z Żywym Bogiem – Twoje indywidualne dni skupienia mogą być czasem pustyni, milczenia, modlitwy oraz spotkania i rozmowy z towarzyszącą Siostrą.

Jeśli pragniesz włączyć się w rytm życia albertyńskiego uczestnicząc we wspólnotowych modlitwach (Liturgii Godzin, różańcu etc.) oraz pracy Sióstr (wśród podopiecznych danego domu: chorych, ubogich) dni skupienia dają Ci taką możliwość.

Termin indywidualnych dni skupienia trzeba wcześniej uzgodnić z siostrą Kontakt

Koszt pobytu: ofiara na miarę możliwości danej osoby.

weekendowe dni skupienia

To pewne zorganizowane „przystanki” w ciągu roku w różnych miejscach i dla różnych grup wiekowych. Mają one charakter spotkań weekendowych, dlatego łatwo można je wkomponować  w terminarz zajęć w roku szkolnym, akademickim, w trybie pracy. Rozpoczynają się zazwyczaj w piątkowy wieczór, a kończą niedzielnym obiadem. Ich plan jest zróżnicowany, osadzony w okresie liturgicznym, w zaproponowanym temacie. W programie zawsze jest Msza święta, konferencje, medytacja Słowa Bożego, adoracja czy okazja do spowiedzi i oczywiście czas na budowanie wspólnoty.

rekolekcje

Najbardziej charakterystyczne są te sierpniowe w Pustelni na Kalatówkach: dedykowane szczególnie dla młodych kobiet rozeznających swoje powołanie