Otwórz serce
Albertynki na misjach

Albertynki na misjach

Boliwia

W Boliwii jesteśmy od prawie 40 lat. Tutaj prowadzimy ewangelizację, przychodzimy z pomocą najbardziej potrzebującym, począwszy od najmłodszych do najstarszych. Posługujemy w trzech miejscowościach: w Cochabambie, w Challapacie oraz w Ivirgarzama.

Cochabamba

Dom w Cochabambie jest jednocześnie domem Wiceprowincji Południowoamerykańskiej oraz domem formacyjny dla młodych sióstr pochodzących z tutejszych terenów. Prowadzimy tu również dom dla kobiet w ciąży, samotnych matek i ich dzieci. Tutaj pomoc znajdzie każdy, kto jej potrzebuje. Siostry odwiedzają również chorych w szpitalu oraz prowadzą różne zajęcia w szkołach. Nie są to typowe katechezy, jakie znamy w polskiej rzeczywistości, ponieważ nauczanie w szkołach boliwijskich jest typowo laickie, a nauka religii odbywa się w salkach przy parafii.

Ivirgarzama

W Ivirgarzama posługa sióstr skoncentrowana jest wokół pracy w Centrum Medycznym, katechizacji oraz doraźnym wspieraniem ludzi zamieszkujących odległe od cywilizacji wioski. Cyklicznie siostry organizują wyprawy przez rzekę, w czasie których dostarczają potrzebującym leki oraz różne dary materialne, a także niosą pomoc medyczną.

Challapata

W Challapacie, miejscowości położonej na wysokości ok. 4000 m n.p.m., siostry zajmują się głównie katechizacją oraz posługą w parafii.