Rozeznanie powołania

Jeśli pragniesz żyć w sercu Kościoła, realizując charyzmat św. Brata Alberta, skontaktuj się z nami. Zadzwoń, napisz, przyjedź, zobacz.

Kontakt

Wstąpienie do Zgromadzenia poprzedza wstępne rozeznanie, czy pragnienie kandydatki jest rzeczywiście odpowiedzią na głos Boży. Kandydatka przez kilka dni uczestniczy w życiu naszej wspólnoty oraz podejmuje refleksję nad swoim życiem w kontekście powołania albertyńskiego (modlitwa, rozmowa z siostrą prowadzącą rozeznawanie powołania). Na rozeznawanie zapraszamy dziewczyny, które odkryły, że ich droga jest związana z życiem zakonnym i miały wcześniej kontakt z albertynkami. Po przejściu tego etapu, jeśli kandydatka podejmuje decyzję o wstąpieniu do zgromadzenia a siostra towarzysząca w rozeznaniu nie widzi poważnych przeszkód do jej realizacji, należy wykonać badania psychologiczne. Odbycie tygodnia rozeznawania, życiorys oraz opinia psychologa są podstawą do proszenia o przyjęcie. Termin wstąpienia ustala się najczęściej na sierpień - wrzesień. Termin tygodniowego rozeznawania powołania ustala się indywidualnie z referentką powołaniową i może to być dowolna pora roku.

W procesie osobistego rozeznawania może pomóc uczestnictwo w różnych formach spotkań. Dziewczyny zainteresowane życiem zakonnym zapraszamy szczególnie na weekendy w klasztorze. Tematowi rozeznawania drogi życia poświęcone są też coroczne rekolekcje w pustelni na Kalatówkach w Zakopanem. Możesz o nich przeczytać tutaj. Można też skorzystać z indywidualnych dni skupienia po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Poniżej publikujemy trochę myśli związanych z rozeznawaniem drogi życia.

 

Jak Ksifgh.jpgądz Biskup rozeznawał swoje powołanie i w jakich okolicznościach?

Stopniowo. W okolicznościach, które nazywają się: seminarium duchowne. Mam przekonanie, że ono jest po to, żeby pomóc człowiekowi rozeznać powołanie. Oczywiście, przychodziłem do seminarium już z jakichś powodów. Działałem w Ruchu Światło-Życie, byłem animatorem, żyłem więc w Kościele z doświadczeniem takiej odpowiedzialności, jaka jest właściwa dla młodego człowieka.


immakulata.JPG
© Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (ZSAPU)
wykonanie:strony www Słupskstrony internetowe słupsk