Kanonizacja 2014 r.

kanonizacja1.jpgNa kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII nie może zabraknąć bezdomnych, ponieważ Błogosławieni swoim sercem i troską otaczali także te osoby. Nie może ich tam zabraknąć również dlatego, że Kościół jest wspólnotą, w której wszyscy (również najsłabsi) mogą znaleźć swój dom.

Chciałybyśmy, aby zgromadzona na Placu Św. Piotra wspólnota była takim domem, który łączy WSZYSTKICH w jedno, w którym wszyscy mają tę samą godność umiłowanych dzieci Boga. Do rzeszy pielgrzymów z Polski chcemy zaprosić osoby bezdomne, abyśmy mogli stanąć przed Janem Pawłem II jako pełna rodzina. Chciałybyśmy również, aby uczestnictwo w kanonizacji dodało skrzydeł tym osobom, które już rozpoczęły trudną walkę o wychodzenie z bezdomności i o trzeźwość. Źródłem siły w tej walce jest przede wszystkim poczucie własnej wartości, które często zostaje zniszczone przez lata spędzone na ulicy. Chciałybyśmy, aby takiego poczucia własnej godności osoby bezdomne mogły doświadczyć przez uczestnictwo we wspólnocie pielgrzymkowej oraz by mogły uwierzyć w szansę na lepszą przyszłość i miejsce w społeczeństwie.

 

Kanonizacja_nmn2.jpg

I udało się!!! :)

24 kwietnia grupa 7 podopiecznych albertyńskich placówek dla bezdomnych wyruszyła pod opieką 2 sióstr w drogę z Krakowa do Rzymu. Naszym celem była oczywiście kanonizacja bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Fundusze na wyjazd udało się zebrać dzięki „akcji zakrętkowej” prowadzonej od grudnia 2013 r. oraz dzięki wielu ofiarodawcom, którzy hojnie wsparli nasz projekt. Wyjazd był możliwy również dzięki współpracy z Duszpasterstwem Akademickim św. Anny w Krakowie. Ks. Dariusz Talik przyjął nasza grupkę do wspólnoty pielgrzymkowej i pomógł w planowaniu i organizacji logistyki naszej wyprawy. Po długiej drodze pierwszą noc na polu namiotowym spędziliśmy w Modenie a w sobotę już zwiedzaliśmy Rzym. Dzięki Bożej Opatrzności mieliśmy radość uczestniczenia w kanonizacji 27 kwietnia na samym Placu św. Piotra. Naszą obecnością chcieliśmy spłacać dług wdzięczności, jaki mają wobec św. Jana Pawła II ludzie ubodzy i zgromadzenia albertyńskie. Było to dla nas ogromne przeżycie – te chwile długo będą niosły nas na drodze wzrastania w łasce. Kolejne 4 noce spędziliśmy na polu namiotowym w Asyżu. Razem ze studentami pielgrzymowaliśmy po śladach św. Franciszka i św. Klary szukając wszędzie okazji do zanurzenia się w głębokie znaczenie odwiedzanych miejsc. Jeden z panów właśnie w Asyżu podjął decyzję o rzuceniu palenia i jak do tej pory trwa w swoim postanowieniu – kibicujemy mu wszyscy. W ciągu tych 3 dni byliśmy w San Damiano, Carceri, zwiedziliśmy Perugię oraz Sienę. Mieszkanie na polu namiotowym stworzyło z nas małą wspólnotę, w której każdy angażował się tak, jak potrafił. Znaleźli się specjaliści od rozbijania namiotów, ujawniły się talenty kulinarne i nigdy nie było problemu ze znalezieniem kogoś do cichej posługi pilnowania butli gazowej czy sprzątania samochodu. Gdy zabrakło nam soli czy papieru śniadaniowego, odkryliśmy, że jeden z uczestników swoim urokiem osobistym potrafi wiele wskórać u właścicieli pola namiotowego… Czwartek 1.05. był dniem wielkiego  pakowania i wyjazdu. Dzięki modlitwie wielu, wielu osób i wstawiennictwu Aniołów Stróżów szczęśliwie dotarliśmy do Krakowa 2.05. przed południem, po drodze robiąc sobie przerwę na 3-godzinny nocny spacer po Wiedniu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w tym czasie i przez swoją ofiarę umożliwili nam przeżycie tych niezapomnianych chwil.

Równolegle z wyjazdem panów z Krakowa wyjechały też panie z przytuliska dla bezdomnych kobiet na ul. Malborskiej. Panie dołączyły do grupy parafialnej z Tarnowa.

 

Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.
random-foto.jpg
© Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (ZSAPU)
wykonanie:strony www Słupskstrony internetowe słupsk