Warsztaty dla wolontariuszy II

Warsztaty dla wolontariuszy II

25.02.2014

warsztaty.JPGWolontariusze z Bydgoszczy, Krakowa, Zgorzelca, Miechowa i Kutna uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do posługi w albertyńskich placówkach charytatywnych w terminie 21-24.02.2014 r.

Podczas drugiej serii warsztatów oprócz zajęć wprowadzających w temat pracy z seniorami i osobami bezdomnymi uczestnicy mogli wybrać zajęcia przygotowujące do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Brakowało nam tego modułu na poprzednim szkoleniu, ale tym razem p. Dagmara Filewicz-Buczek (psycholog z warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia Dobrej Nadziei) fachowo wprowadzała swoją grupę w tajniki kontaktu i pracy w osobami niepełnosprawnymi. Tradycyjnie swoje moduły poprowadziły równie niezawodne trenerki: p. Marta Jagielska z DPS w Poraju i s. Magdalena Bella z kuchni dla ubogich w Poznaniu. Warsztat dla koordynatorów wolontariatu poprowadziła tym razem p. Monika Pendolska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach.

Lutowa seria warsztatów odróżniła się od serii styczniowej jeszcze jednym elementem - pogodą :) Zwiedzanie Krakowa nie wiązało się już z przytupywaniem na mrozie, ale raczej z wystawianiem twarzy na słońce. W tak miłej aurze przeszliśmy Drogą Królewską, byliśmy pod papieskim oknem i nawet obserwowaliśmy dość smutne widowisko przemarszu kibiców przez Rynek krakowski w asyście kordonów policyjnych - ten widok raczej nas nie zachęcił do interesowania się derbami Krakowa... Na Wawelu zwiedzaliśmy Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, jedna z grup oglądała również wystawę "Wawel zaginiony" a druga grupa zwiedziła Katedrę, dzwon Zygmunta i Groby Królewskie.

Zakończyliśmy nasze spotkanie rozdaniem certyfikatów i wymianami kontaktów, bo nowe znajomości potrzebują odświeżania choćby w przestrzeni wirtualnej.

Następne warsztaty w listopadzie - zapraszamy!

< powrót

Boliwia_luby_1.JPG
© Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (ZSAPU)
wykonanie:strony www Słupskstrony internetowe słupsk