"Dostrzec spojrzenie Jezusa."

"Dostrzec spojrzenie Jezusa."

07.05.2018

W życiu tak często brak czasu na chwile zatrzymania, wytchnienia i wyrwania się z szaleństwa biegu codzienność. Chwila wejrzenia na to co już za nami i na nasze przyszłe kroki jest niezmiernie potrzebna każdemu z nas. Życiowe drogowskazy niekiedy prowadzą nas na bezdroża lub za nieokiełznany horyzont... zatrzymaj się! Ścieżka już tuż obok, dlaczego jej nie widzisz? Pyta dziś Jezus... Patrząc na przeszłość i przyszłość uczymy się teraźniejszości. Potrzeba jednak otwartości serca na Boży głos, który nieustanie kieruje nas nad spokojne wody, na zielone niwy, wiedzie po właściwych ścieżkach swej sprawiedliwości.

Tak często szukamy... sami do końca nie wiedząc czego. Nadużywamy dnia zapominając o tym co to chwila ciszy i refleksji nad życiem. Nie pamiętając o tym co najważniejsze- gdzie Bóg? Stoi i czeka pod drzwiami Twego serca. Puka... zaprasza...siostra1.JPG

Bogaci w czas wciąż narzekamy, że tak nie wiele go mamy. Czemu nie pomyślimy, iż w nim tak mało Chrystusa? Gdzie Go szukać ? Przede wszystkim w sobie... czas dni skupienia z pewnością pomaga w odnawianiu tych zakamarków serca, które zdominowały realia otaczającego świata. To nade wszystko chwila "STOP", liczy się tu i teraz, Jezus i ja i nic ponad to. Odnaleźć w sobie Jego spojrzenie... zaufać i dać się ponieść oczom, w których jest Niebo. Otworzyć się na ogrom łaski Chrystusa, by ów czas zaowocował. Znaleźć Chrystusa to odnaleźć siebie. Nie ważne jest teraz miejsce i czas. Priorytetem stało się pytanie -z Kim? Jezus to najlepszy towarzysz Twojej drogi.

Kalatówki to szczególne miejsce dla każdej Siostry Albertynki, właśnie tam można "kroić ciszę i czas" to oaza spokoju. Cóż może być piękniejszego niż oddychać Bogiem i radować się pięknem dzieł Jego rąk. Pustelnia św. br. Alberta wita pięknem niezapomnianych widoków i dotykiem natury. W każde miejsce gdzie można autentycznie poczuć zapach chleba i móc podzielić się nim wkracza brat Albert ze swym błogosławieństwem. On umiłowawszy Jezusa pokochał w Nim tych, o których już nikt nie walczył, czasami nawet oni sami się poddali... brat Albert jak Chrystus do końca ich umiłował.

            Rekolekcje, czy dni skupienia to z pewnością czas oderwania od trosk i spraw codzienności. Ten czas pokazuje na jakim etapie jest moja relacja z Bogiem i z drugim człowiekiem. Popatrzeć w oczy Chrystusa i zrozumieć moc Jego słów. Zatrzymać się w Jego Miłości i bez reszty się jej oddać w otwartości na Ducha Prawdy. Zatrzymaj się i chwytaj każdą chwilę z Bogiem...

< powrót

siostry.JPG
© Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (ZSAPU)
wykonanie:strony www Słupskstrony internetowe słupsk