Albertyńskie Spotkania z posługą

Albertyńskie Spotkania z posługą

09.03.2018

"Chorych nawiedzać."

            Jezus umarł za nas, swoją krwią nas odkupił i cierpi razem z nami. Chorym tak często doskwiera samotność, a wystarczy tak nie wiele maleńki odruch miłości, jeden uśmiech, by stać się dla nich drugim Chrystusem i mieć udział w ich cierpieniu. Złączeni miłością i ofiarą krzyża Chrystusa dzisiaj cierpimy wraz z całym światem. Nie zapominając o tych, którzy szczególnie czują się osamotnieni i bezradni w swej chorobie. Wypełniając uczynki miłosierdzia, uzbrojeni w miłość wyruszmy z misją uzdrawiania ludzkich serc.

Ludzie w podeszłym wieku, niosący ogromny bagaż życiowych doświadczeń mogą swym przykładem, chwilą rozmowy poruszyć nasze serca. Przekazując życiowe prawdy wnoszą w nasze życie coś nowego, czego sami nigdy nie znajdziemy. Potrzebujemy siebie nawzajem, by słuchać i spojrzeć inaczej na to co mamy. Ludzie młodzi ofiarując im swój drogocenny skarb młodości stają się w oczach Boga drogocennymi perłami.

Stanowiąc jedność mamy wszystko, bowiem młodość niesie niewinność i moc do działania, starość zaś bogata tak w czas przeżytych lat stanowi dopełnienie tego co młodość jeszcze nie wypracowała. Tak często wystarczy tylko cicha obecność, by poczuć to czego nie można oddać w żadnych słowach.

            "Dawajmy siebie samych", by moc naszej młodości miała zapach chleba, z którego każdy może łamać i ile chce.

< powrót

immakulata.JPG
© Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (ZSAPU)
wykonanie:strony www Słupskstrony internetowe słupsk