Aktualności

zdjecie.pngJeśli szukasz swojej drogi życia lub rozeznajesz, że Pan zaprasza cię do poświęcenia się Mu przez konsekrację zakonną, zapraszamy cię na "weekend w klasztorze". Jest to forma rekolekcji, w czasie których można przyjrzeć się, jak wygląda nasza albertyńska codzienność - modlitwa, praca, siostrzana wspólnota; a także skorzystać z towarzyszenia duchowego w rozeznaniu powołania.

W programie: Eucharystia, liturgiczna modlitwa Kościoła (brewiarz), modlitwa Słowem Bożym, spotkanie we wspólnocie, poznanie "krakowskich miejsc" związanych ze św. Bratem Albertem, możliwość rozmowy indywidualnej z siostrą.

Najbliższy weekend w klasztorze odbędzie się 9-11 sierpnia 2019 r. w Krakowie. Zapraszamy dziewczyny w wieku 16-35 lat. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik, różaniec i śpiwór. Spotkanie rozpoczyna się w piątek o godz. 18.00 a kończy w niedzielę ok. godz. 13.00. Warunkiem uczestnictwa jest udział we wszystkich punktach programu.

Koszt: dowolna ofiara

OSOBY ZGŁASZAJĄCE SIĘ PO RAZ PIERWSZY PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY:

s. Ksenia tel. 664 047 704

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Jeśli zgłaszasz się pierwszy raz na organizowane przez nas spotkanie, przed wypełnieniem formularza, skontaktuj się z nami telefonicznie.


Tradycyjnie już jak w każde wakacje zapraszamy kobiety rozeznające swoje życiowe powołanie do naszej pustelni - wyjątkowego miejsca w Tatrach, uświęconego obecnością Brata Alberta i Siostry Bernardyny. Cisza i piękno kalatowskiej pustelni pomagają otworzyć serce na spotkanie z Jezusem w Jego Słowie, Eucharystii i siostrzanej wspólnocie.

DSC_0890.JPGDSC_0513.JPG

 

 

 

 

 

 


W dzień po uroczystości Matki Bożej – Królowej Polski Zgromadzenie Sióstr Albertynek przeżywało wyjątkową uroczystość dziękczynną za powołanie zakonne sióstr, które w bieżącym roku obchodzą 70, 60, 50 i 25 lat swojej profesji zakonnej.

19_34_jub..jpg

Mszy św. w Sanktuarium Ecce Homo Św. Brata Alberta w Krakowie sprawowanej z tej okazji przez wielu kapłanów przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej ks. bp Jan Piotrowski. Słowo powitania i pozdrowienia przed rozpoczęciem celebry wygłosiła przełożona generalna – siostra starsza Teresa Maciuszek. Podniosły moment liturgii podkreśliło wspólne odnowienie ślubów przez siostry jubilatki. W radość sióstr i całego Zgromadzenia włączyli się licznie zgromadzeni goście.


W życiu tak często brak czasu na chwile zatrzymania, wytchnienia i wyrwania się z szaleństwa biegu codzienność. Chwila wejrzenia na to co już za nami i na nasze przyszłe kroki jest niezmiernie potrzebna każdemu z nas. Życiowe drogowskazy niekiedy prowadzą nas na bezdroża lub za nieokiełznany horyzont... zatrzymaj się! Ścieżka już tuż obok, dlaczego jej nie widzisz? Pyta dziś Jezus... Patrząc na przeszłość i przyszłość uczymy się teraźniejszości. Potrzeba jednak otwartości serca na Boży głos, który nieustanie kieruje nas nad spokojne wody, na zielone niwy, wiedzie po właściwych ścieżkach swej sprawiedliwości.

Tak często szukamy... sami do końca nie wiedząc czego. Nadużywamy dnia zapominając o tym co to chwila ciszy i refleksji nad życiem. Nie pamiętając o tym co najważniejsze- gdzie Bóg? Stoi i czeka pod drzwiami Twego serca. Puka... zaprasza...siostra1.JPG


"Chorych nawiedzać."

            Jezus umarł za nas, swoją krwią nas odkupił i cierpi razem z nami. Chorym tak często doskwiera samotność, a wystarczy tak nie wiele maleńki odruch miłości, jeden uśmiech, by stać się dla nich drugim Chrystusem i mieć udział w ich cierpieniu. Złączeni miłością i ofiarą krzyża Chrystusa dzisiaj cierpimy wraz z całym światem. Nie zapominając o tych, którzy szczególnie czują się osamotnieni i bezradni w swej chorobie. Wypełniając uczynki miłosierdzia, uzbrojeni w miłość wyruszmy z misją uzdrawiania ludzkich serc.


15823722_1175727985857453_7012699057407713379_n.jpg

Sylwester po albertyńsku to dopiero był czas. Jak wiadomo kazdy przełom roku jest wyjątkowy. Kończacy się 2016 rok pożegnany był należycie. Albertyńskie, sylwestrowe spotkanie było przeobfite w w wydarzenia.
Był czas na indywidualna modlitwę, na czas przed Panem we wspolnocie sióstr, na kolędowanie i dobry wieczór z mieszkańcami domu opieki oraz nocne "szaleństwa" z podopiecznymi Fundacji Po Pierwsze Człowiek.

 


KOCHAJ

17.02.2015

pismo.jpgSpotkanie Albertyńskie z warsztatami tańca: " KOCHAJ<ŻYJ< TAŃCZ", to już historia. Ostatni weekend przed Wielkim Postem ( 13-15 II 2015 ) upłynął w Rząsce w radosnej ale i rozmodlonej atmosferze. Br. Paweł Frąckowiak- kapucyn - w bardzo prosty i przystępny sposób pokazał o co chodzi w TAŃCU, czym jest MIŁOŚĆ i jak pięknie ŻYĆ. Najszybciej można opisać ten czas cytując "sms" jednej z uczestniczek " Świetnie się bawiłam. Tańczyliśmy, śpiewalismy i modliliśmy się. Miło spędziłam czas..."


SERCE.JPG Z wielką radością informujemy, że w przestrzeni wirtualnej od niedawna, prócz oficjalnej strony Braci Albertynów, znalazła swoje miejsce strona : Albertyni Przytulisko. Z całego serca zapraszamy do śledzenia tego, co dzieje się u Naszych Braci i tych, kórzy przychodzą do Przytuliska na ul. Skawińskiej w Krakowie.


bieszczady.JPGBieszczady uważamy za podbite! Stało się to 1-5.09.2014 r. podczas "spotkania na szczycie" w Ustrzykach Górnych. Nie policzyłyśmy kilometrów ani pokonanych wysokości, ale przeżycia mamy dobrze zakodowane...


IMG_1764.JPG

"Przy studni" - Taki tytuł miały rekolekcje rozeznania powołania w Pustelni św. Brata Alberta w Zakopanem w terminie 20-25.08.2014 r. 7 odważnych dziewczyn pod kierownictwem ks. Marka Chmielniaka SAC wczytywało się w opowieść o spotkaniu Jezusa z Samarytanką.


dziewczyny.JPG
© Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (ZSAPU)
wykonanie:strony www Słupskstrony internetowe słupsk